Łańcuchy

Łańcuchy do wózka widłowego

Chcesz kupić łańcuch do wózka widłowego, wyróżniający się wytrzymałością i posiadający deklarację jakości? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą łańcuchów do masztów i układów kierowniczych – dysponujemy produktami, odpowiednimi dla wózków widłowych wszystkich popularnych marek!

Aktywne filtry

Do pobrania

Szukasz katalogów lub schematów technicznych do pobrania? Sprawdź.

Co wpływa na trwałość łańcucha do wózka widłowego?

Od odpowiedniego stanu łańcucha zależy bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie pracy wózka widłowego. Wpływ na właściwości łańcucha do wózka widłowego ma nie tylko codzienna eksploatacja, ale również regularne kontrole i terminowe wymiany. Istotne jednak, by wymiana była wykonywana pod okiem specjalistów, którzy korzystają z wysokiej jakości elementów. W przeciwnym wypadku brak zastosowania się do zasad eksploatacyjnych skraca życie i ogranicza możliwości wózka widłowego.

Kiedy należy wymienić łańcuch do wózka widłowego

Od odpowiedniego stanu łańcucha zależy bezpieczeństwo pracy wózka widłowego. Ponadto, regularne kontrole i terminowe wymiany tego elementu skracają przestoje maszyny do niezbędnego minimum.

Łańcuch do masztu wózka widłowego wydłuża się w czasie jego eksploatacji. Dlatego też należy kontrolować wydłużenie łańcuchów za pomocą suwmiarki lub specjalnej linijki. W przypadku najpopularniejszych łańcuchów płytkowych, wydłużenie w stosunku do wartości minimalnej nie może przekraczać 3%, z kolei w przypadku łańcuchów rolkowych – 2%.

Łańcuch należy wymienić również w przypadku:

  • jego pęknięcia, np. spowodowanego nadmiernym obciążeniem bądź niewłaściwym smarowaniem,
  • zablokowania jego ogniw,
  • wygięcia lub przesunięcia sworzni łańcucha,
  • pęknięcia płytki łańcucha, np. w wyniku zmęczenia materiału lub korozji.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu musisz wymienić łańcuch do wózka widłowego, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Łańcuchy do wózków widłowych> w naszej ofercie

Prowadzimy sprzedaż łańcuchów na metry, o dowolnej długości. Dysponujemy produktami odpowiednimi dla wózków wszystkich, popularnych marek, takich jak Jungheinrich, Still czy Linde. W naszej ofercie znajdziesz łańcuchy boczne, centralne oraz koła zębatego w układzie kierowniczym. Oferujemy łańcuchy do wózków widłowych:

  • 2x2
  • 2x3
  • 3x4
  • 4x4
  • 4x6
  • 6x6

Każdemu zakupionemu u nas łańcuchowi wystawiamy deklarację jakości, wymaganą przez UDT. Ponadto, naszą ofertę uzupełniają specjalne miarki, umożliwiające pomiar zużycia łańcuchów.