Nowe wózki widłowe / paleciaki

W poniższym dziale prezentujemy nowe paleciaki, czyli wózki magazynowe do przewozu palet oraz części do nich. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno nowe paleciaki o różnych zastosowaniach, jak i części zamienne do najpopularniejszych modeli paleciaków ręcznych – koła i rolki, uszczelnienia oraz łożyska, agregaty, bufory i wiele innych części do wózków paletowych.

Aktywne filtry

Do pobrania

Szukasz katalogów lub schematów technicznych do pobrania? Sprawdź.

Ręczny wózek paletowy nazywany ronień paleciakiem  jest bez wątpienia najważniejszym narzędziem w transporcie materiałów. Od dziesięcioleci służy jako podstawowe narzędzie operatorów wózków widłowych, załadunku i rozładunku palet na miejscu.

Nasze ręczne wózki paletowe są stosunkowo małe i wykorzystują zintegrowany układ hydrauliczny do podnoszenia i opuszczania wideł w celu łatwego transportu palet. Ich rozmiar i wydajność sprawiają, że idealnie nadają się do użytku w magazynach, sklepach i przemyśle, gdzie mogą być używane we wszelkiego rodzaju zastosowaniach, pomagając stworzyć bardziej produktywne środowisko.

Zalety nowych paleciaków 

 • Ręczne wózki paletowe są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Prostsza konstrukcja oznacza, że ​​naprawy są często szybsze niż w przypadku elektrycznych wózków paletowych, a części są często łatwo dostępne.
 • Oferowane przez nas nowe paleciaki mają reputację niezawodnych i bardzo trwałych. Solidne i odporne konstrukcje ułatwiają długoterminową konserwację.
 • Ręczne wózki paletowe z założenia są w stanie bezproblemowo transportować bardzo ciężkie ładunki, dzięki czemu palety nie ulegają uszkodzeniu po drodze.
 • Ręczne wózki paletowe mają tę zaletę, że podstawowa konstrukcja pozwala im pomieścić wiele rodzajów palet. Są bardzo wszechstronne, dzięki czemu można je stosować w różnych zadanuach
 • Można je również kupić z innymi wymiarami wideł, aby lepiej służyć do zastosowań wymagających tych wymiarów.

Jak wybrać nowe wózki paleciaki

W sklepie internetowym widlowe.pl mamy szeroką gamę solidnych i łatwych w obsłudze wózków paletowych ręcznych. Od najprostszych i najbardziej ekonomicznych, po najbardziej wytrzymałe i przystosowane do intensywnego użytkowania. Ale spośród całej dostępnej oferty, na którą się zdecydować? Który ręczny wózek paletowy najlepiej odpowiada wymaganiom Twojego magazynu?

Jaki jest rozmiar twoich palet?

Aby wybrać odpowiedni wózek paletowy do swoich potrzeb, należy pomyśleć o rodzaju towarów, które będą nim transportowane. Jest to ważne, ponieważ długość palety musi być większa niż długość wideł, aby ich końce nie wystawały i nie uszkodziły innych ładunków lub palet.

Ładowność

Masa ładunku do podniesienia jest ważnym elementem przy wyborze wózka paletowego. W rzeczywistości, jeśli maszyna podniesie towar na żądaną wysokość, uniknie niepotrzebnego wysiłku Twoich operatorów

Do jakiego rodzaju powierzchni?

Rodzaj kół jest również czynnikiem decyzyjnym przy wyborze jednego lub drugiego modelu wózka paletowego. Należy określić rodzaj kół, które najlepiej pasują do środowiska pracy.

 • Kółka poliuretanowe nie plamią i nadają się do podłóg delikatniejszych w użytkowaniu.
 • Koła poliuretanowe z gumowymi zabezpieczeniami  są ciche i zapewniają lepszą przyczepność na przemysłowych i śliskich podłogach.

Nowe paleciaki o różnych zastosowaniach

Model paleciaka ręcznego należy dobrać do miejsca jego stosowania. Oferujemy paleciaki dopasowane do specyfiki każdej branży – zarówno uniwersalne, jak i profesjonalne, przeznaczone do intensywnej eksploatacji. W zależności od potrzeb, mogą Państwo wybrać paleciak standardowy, ocynkowany, nierdzewny czy 3-tonowy. Dostępne wózki dostosowane do pracy w środowisku spożywczym posiadają odpowiednie certyfikaty BHP i spełniają normy bezpieczeństwa. Wszystkie paleciaki wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów, a ich konstrukcja gwarantuje, że posłużą Państwu przez lata

Wskazówki dotyczące korzystania z ręcznego wózka paletowego:

 • Nie używaj wózka paletowego w miejscach ze stromymi rampami lub niestabilnymi lub nierównymi powierzchniami.
 • Przestrzegaj maksymalnego udźwigu wskazanego na wózku paletowym.
 • Upewnij się, że ładunek jest idealnie wyważony i stabilny
 • Przestrzegaj zasad konserwacji wskazanych na wózku paletowym, aby zapewnić jego prawidłową pracę w czasie.
 • Zasygnalizuj w swoim magazynie, gdzie mają parkować wózki paletowe i wyraźnie przypomnij o warunkach ich użytkowania.

Paleciak, a części zamienne

Oprócz nowych paleciaków, w naszej ofercie znajdą Państwo także różnorodne części zamienne. Wszystkie elementy są produktami najwyższej jakości, dostarczanymi przez uznanych producentów. Oferujemy koła napędowe, rolki nośne oraz uszczelnienia pasujące do wózków najpopularniejszych producentów – Jungheinrich, BT, AC, Still, Toyota. Zakupisz u nas także łożysk, cylindry, dyszle, zawory oraz wiele innych elementów do paleciaków. Masz problem z doborem części zamiennych do swojego paleciaka? Skontaktuj się z nami – nasi eksperci pomogą Ci z dopasowaniem odpowiednich elementów do Twojego wózka.