Hamulce

W poniższym dziale prezentujemy elementy układu hamulcowego, odpowiednie dla wózków paletowych popularnych marek, takich jak m.in. Toyota, Still, Jungheinrich, Mitsubishi czy Linde. Oferujemy wyłącznie nowe, oryginalne części, pochodzące od sprawdzonych producentów. Stosowanie najwyższej jakości części jest szczególnie istotne w przypadku hamulców – gwarantuje to w pełni skuteczne i bezpieczne zahamowanie paleciaka. Jeśli nie jesteś pewien, czy dany produkt będzie pasował do Twojego wózka paletowego, skontaktuj się z nami – zapewniamy kompleksowe doradztwo w zakupach.

Aktywne filtry

Do pobrania

Szukasz katalogów lub schematów technicznych do pobrania? Sprawdź.

 

Rodzaje hamulców stosowanych w paleciakach

Podobnie jak w samochodach, w wózkach paletowych najczęściej stosuje się hamulce tarczowe lub bębnowe – ze szczękami. Ponadto, w zależności od modelu, paleciak może być wyposażony w hamulec nożny (z pedałem) bądź hamulec ręczny. Dodatkowym elementem, stosowanym w wózkach paletowych, jest hamulec silnikowy.

Hamulce tarczowe stosowane w paleciakach są przeważnie elektromagnetyczne (można również spotkać się z określeniem „elektryczne” lub „magnetyczne”) – klocek hamulcowy jest przyciągany do tarczy za pomocą elektromagnesu. Paleciak pozostawiony na hamulcu postojowym tego rodzaju nie zsunie się z żadnej powierzchni, również tej ze znacznym spadkiem. Ze względu na sposób zasilania, hamulce elektromagnetyczne stosowane są w wózkach paletowych elektrycznych.

W paleciakach wykorzystuje się również hamulce bębnowe. W skład układu hamulcowego tego typu, oprócz bębnów i szczęk, wchodzą również cylinderki, które dociskają szczęki do bębnów, oraz sprężyny odciągające, których zadaniem jest zwalnianie hamulca. Innymi istotnymi elementami są pompy i przewody hamulcowe.

Hamulce do paleciaków dostępne w naszej ofercie

Możemy poszczycić się bogatą ofertą części zamiennych układu hamulcowego paleciaków. Nasz sklep oferuje produkty najwyższej jakości, tworzone przez uznanych producentów – marki Jungheinrich, Still, BT, Toyota, MIC, Crown, Linde, Hyster, Hyundai, Mitsubishi, FAG, Komatsu oraz Yale.

Niezależnie od rodzaju stosowanego w Twoim wózku hamulca, w naszym katalogu części znajdziesz wszelkie niezbędne produkty. Posiadamy zarówno zamienne hamulce elektromagnetyczne oraz ich tarcze, jak i szczęki hamulcowe do paleciaków różnych marek. Dysponujemy również elementami dodatkowymi, jak regulatory hamulca czy nakrętki śrub kontrujących hamulca magnetycznego, umożliwiające regulację szybkości i siły hamowania. Ponadto, w naszej ofercie znajdziesz pompy i przewody hamulcowe, a także cylinderki i sprężyny. Polecamy również zamienne dźwignie hamulców ręcznych, odpowiednie dla wózków paletowych marki Jungheinrich.